Uzman

Uzman Psikolog Ezgi AKÇAKOCA

Uzman Psikolog Ezgi AKÇAKOCA

Aile Danışmanı

(Uzman Psikolog-Aile Danışmanı)

Uzman Psikolog Ezgi AKÇAKOCA, Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra ve Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans bitirme projesi olarak ebeveyn- ergen iletişim ve ilişkisini geliştirme amaçlı pozitif ebeveyn uygulamaları içeren bir psikoeğitim programı geliştirmiştir. Lisans ve yüksek lisans eğitiminde yürüttüğü tüm projeler çocuk ve aile üzerinedir.

Tipik gelişim gösteren ve gelişimsel geriliği/yetersizliği olan çocuklar ve aileleri ile özel kurumlarda çalışmış, çocukların ve ebeveynlerin gelişimsel, psikolojik ve eğitsel değerlendirilmesi üzerine farklı değerlendirme araçlarının sertifikalarına sahiptir. Aynı zaman çocuk-aile odaklı erken ve okul dönemi müdahale süreçlerine de sahip Uzman Psikolog Ezgi AKÇAKOCA yüksek lisansla beraber çocuk ve ergenlerde müdahale programları uygulaması, Bilişsel Davranışçı Terapi uygulaması, Aile Terapisi ve Etkili Anne-Babalık Eğitimi, istismara uğramış çocuklarla çalışma gibi alanlarda uzmanlık kazanmıştır.

Uzman Psikolog Ezgi AKÇAKOCA,  Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Oyun Terapisi, Wechler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği- IV, MMPI Uygulayıcı ve Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon sertifikalarına da sahiptir. Anaokulu,  Hastane, Dil ve konuşma merkezlerinde çalışarak hem tipik gelişim gösteren hem de gelişimsel geriliği/yetersizliği olan çocuklar ve aileleri ile çalışmıştır.